Академічна доброчесність

Тиждень академічної доброчесності в гімназії №17

27.11.2023- 01.12.2023

На виконання пропозиції  команди Офісу розбудови доброчесності при НАЗК, згідно з наказом по закладу освіти, на виконання листа Міністерства освіти і науки України № 4/206-21 від 18.11.2021 року та листа Національного агентства з питань запобігання корупції №120-10/24279-22 від 29.11.2022 року щодо проведення Тижня доброчесності, з метоюознайомлення учнів  з поняттям «доброчесність», формування соціальної та громадянської компетентності, норм суспільної взаємодії – взаємоповаги, честі та гідності, доброчесності та справедливості, актуалізації та поглиблення знань про корупцію, її негативні наслідки, отримання учасниками освітнього процесу  знань та навичок, що зменшать можливості виникнення недоброчесних і корупційних ситуацій,  створення в закладі середовища, у якому довіряють  і поважають права в закладі з 27.11.2023р. по 0912.2023р. проходив Тиждень доброчесності.

Заступник директора з виховної роботи Булгак Олена опрацювала методичні рекомендації офісу розбудови доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції та надала методичну допомогу педагогам закладу освіти у проведенні відповідних заходів Тижня доброчесності.

В рамках проведення Тижня доброчесності класні керівники розробили інфографіку «Зрозуміло – про академічну доброчесність», яку розмістили в класних куточках. Матеріали містять основні поняття щодо доброчесності, пояснення того, що передбачає дотримання та порушення академічної доброчесності за Законом України «Про освіту».

Розпочався тематичний Тиждень в закладі 27.11.2023р. з інформаційних хвилинок у всіх класних колективах «Як запобігти фейкам?». Педагоги спробували інтегрувати в свої шкільні предмети основи інфомедійної грамотності, аби здобувачі освіти навчились самостійно аналізувати повідомлення в медіа та соцмережах, протистояти обману та іншим можливим впливам.

Протягом тижня класні керівники провели ряд тематичних виховних заходів, що спрямовані наформування соціальної та громадянської компетентності, норм суспільної взаємодії – взаємоповаги, честі та гідності, доброчесності та справедливості, актуалізації та поглиблення знань про корупцію, її негативні наслідки: «Чесність починається з тебе», «Що означає бути доброчесним?», «Що таке корупція?». Особливо цікавими виявилися: розмова у дружньому колі 8-акласу «Про доброчесність та інші людські чесноти» (класний керівник Булгак О.М); відверта розмова у 7 класі «ДоброЧесність: цінності в щоденних вчинках» (класний керівник Костікова О.Г.); виховна година у 6-А класі «Доброчесність у навчанні» (класний керівник Карпова К.Ю.); година спілкування у 9-А класі «Будь чесним перед собою!» (класний керівник Мірошниченко О.І.); в 9-Б клас інформаційна хвилинка «Академічна доброчесність у школі» (класний керівник Черненко В.В.). В роботі з учнями були використані різноманітні форми виховної діяльності з урахуванням вікових особливостей школярів, а саме: ігрові, інтерактивні та тренінгові технології.

Психологічна служба гімназії запропонували учням 8-9 класів заняття-практикум «Рецепти академічної доброчесності», під час якого з’ясували значення поняття «академічна доброчесність», визначили особливості та різновиди плагіату, обговорили шляхи запобігання академічної недоброчесності під час освітнього процесу. Класні керівники 1-4 класів провели рольову гру «Мандрівка містом Доброчесності», в ході якої донесли школярам, що означає бути доброчесним.

Протягом тижня учнівське самоврядування поширило серед здобувачів освіти  Qr -довідку «Доброчесність у навчанні».

На завершення тематичного тижня 08.12.2023р. педагог-організатор разом з учнівським самоврядуванням організували антикорупційний квест для 7-9 класів «Павутина корупційних схем», основною метою, якого було навчити прогнозувати наслідки корупційної діяльності для всіх учасників корупційної схеми, вміти критично оцінювати інформацію та усвідомлювати корупцію як шкідливе для суспільства явище.